Angličtina online, aneb vše, co jste chtěli vědět o angličtině a anglicky mluvících zemích a báli jste se zeptat. Online učebnice anglické gramatiky, reálií, stručný česko anglický slovník a seznamka pro všechny, kdo hledají přátele na dopisování v angličtině. To vše na internetu zdarma.
Anglická gramatika, online učebnice angličtinyAnglická seznamka pro ty, kdo si přejí dopisovat anglickyReálie anglicky hovořících zemíAnglické citáty s překladem do češtiny, zasílané jednou týdně na e-mailové adresy přihlášených zájemcůČesko anglický slovník nejpoužívanějších anglických slov

A
B
C
D
E
F
G
H
 I
 J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
 Z

Angličtina má největší slovní zásobu ze všech jazyků světa - přibližně 870 000,
přičemž běžný člověk se za svůj život naučí přibližně 20 000 slov svého mateřského jazyka a k základní komunikaci stačí znát 3 - 4 tisíce slov.

Na stránkách tohoto česko-anglického slovníku přinášíme základní slovní zásobu postačující k běžné komunikaci v zahraničí a slova, která se vyskytují v pasáži anglické gramatiky. Slovník většího rozsahu je aktuálně mimo možnosti tohoto portálu.

Anglické slovo dne včetně audiozáznamu pro ověření správné výslovnosti:


Either scripts and active content are not permitted to run or Adobe Flash Player version 10.0.0 or greater is not installed.

Get Adobe Flash Player


Pro přehledy slovních okruhů (názvy dnů v týdnu, názvy měsíců, barvy...) je však potřeba jít na odkaz Gramatika, neboť by bylo zbytečné tyto sestavy opakovat ještě ve slovníkové části.

Tento slovník si samozřejmě nedělá nárok na úplnost a průběžně jej aktualizujeme.

Chybí Vám ve slovníku některé důležité slovo? Neváhejte a napište nám! Po prověření jeho "slušnosti" je neprodleně doplníme na stránky!